Przejdź do treści

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 2022 W GMINIE NASIELSK

🔷 Przez cały nadchodzący miesiąc będziemy mówić bardzo głośno, o tym że autyzm to duży problem społeczny. Diagnozowany już u 1 dziecka na 100 [1/100] w Europie dotyczy coraz większej liczby dzieci i rodziców. Jedyną pomocą dla dziecka z autyzmem jest wczesna diagnoza i konsekwentna terapia.

🔷 Osoby dotknięte autyzmem na co dzień czują się wykluczone ze społeczeństwa. Codzienne życie wśród ludzi jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych z autyzmem ogromnym wyzwaniem.

🔷 Z kontaktów z osobami z autyzmem wynika jednak, że bardzo chcą żyć tak, jak inni ludzie. Chcą móc włączać się w życie społeczne. Chcemy więc, żeby osoby dotknięte tą chorobą czuły się dobrze wśród nas, a ludzie dowiedzieli się o autyzmie jak najwięcej.

🔷 Burmistrz Nasielska – Bogdan Ruszkowski włącza się do akcji zapraszając wszystkich zainteresowanych już 4 kwietnia 2022 r. na program poświęcony sprawom związanym
z autyzmem.

🔷 Tego dnia uczniowie szkół z terenu gminy Nasielsk spotkają się o godz. 9:00 na projekcji filmu pt. „Chce się żyć” w nasielskim Kinie NIWA. Następnie ruszymy niebieską paradą zapraszając

chętnych mieszkańców w stronę placu przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Nasielsku. Tu od godziny 11:15 czekać będą na Państwa atrakcje skierowane do wszystkich mieszkańców. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału!

🔷 W programie m.in. zdrowe soki, malowanie buziek, quizy z nagrodami, fotobudka, zabawy ruchowe, dyżur psychologów i logopedów, popcorn, malowanie dłońmi i wiele innych.

🔷 Wszystkie atrakcje są bezpłatne, a każdy uczestnik wydarzenia otrzyma także słodkości, symboliczne naklejki oraz niebieskie kamizelki odblaskowe ufundowane przez Urząd Miejski w Nasielsku.

🔷🔷🔷 Razem z nami Dzień Autyzmu 2022 organizują:

– Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nasielsku

– Niepubliczne placówki „Pod Fiołkami” w Nasielsku

Nasielski Ośrodek Kultury

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

– Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nasielsku

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Cieksynie

🔷 O godzinie 18:00 zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców do Nasielskiego Ośrodka Kultury na bezpłatny seans „Chce się żyć’.

🔷 W związku z faktem, iż cały kwiecień to miesiąc związany z autyzmem, na prośbę Burmistrza Nasielska we wszystkich szkołach na terenie gminy Nasielsk odbędą się w kwietniu akcje uświadamiające uczniów oraz ich rodziców o chorobie, jaką jest autyzm.